Casual Oto Koltuğu Modelleri

Toplam 9 ürün görüntüleniyor.

Casual Oto Koltuğu Modelleri

Casual oto koltuğu modelleri, bebekler, küçük çocuklar ve çocuklar için özel olarak tasarlanmıştır. Ürünlerimiz sadece güvenlik ve konforla değil, aynı zamanda yenilikçi ve pratik tasarımlarıyla da ön plana çıkmaktadır. Her detay özenle düşünülerek üretilmiş oto koltukları, minik yolcuların en güvenli ve konforlu seyahatlerini sağlamak amacıyla geliştirilmiştir.

8 Kata Güvenli, Avrupa Standartlarına uygun Casual Oto Koltuğu i-Size, R129 en zorlu çarpışma testlerini içeren, çocuk oto koltukları için geliştirilmiş yenilenen Avrupa Güvenlik Standardıdır. Casual oto koltuğu, en zorlu çarpışma testleri olan Avrupa Güvenlik Standartlarına (i-Size) göre sertifikalandırılmıştır.

NEDEN İ-SİZE SERTİFİKALI OTO KOLTUĞU SEÇMELİSİNİZ?

Ön ve arka darbe testlerinin yanı sıra sert yan darbe testleri ve takla testleri de uygulanır. Çocuk oto koltuklarının i-Size test onayını alabilmesi için iyi bir gövde, baş ve boyun korumasına sahip olması gerekir. Oto koltuğu çocuğun boyuna göre seçilir. Bu durum oto koltuğu seçimini kolaylaştırır ve ağırlıktan dolayı bir üst gruba erken geçmeyi engellemiş olur. I-Size, çocuk oto koltuklarını test etmek için daha gelişmiş ve yüksek hassasiyete sahip çarpışma testi mankeni (Q-Dummy) kullanır. Q-Dummy’ler yüksek hassasiyete sahip baş, boyun ve karın basıncı sensörleri ile donatılmış ve çocuğun vücudunun bir kazada nasıl tepki vereceğini daha iyi yansıtacak şekilde tasarlanmıştır.

Oto Koltuğu Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Güvenlik Sertifikalı Ürünler Tercih Edilmelidir: Çocuk Oto Koltuğunun bağımsız güvenilir test kuruluşlarından geçerek sertifikalandırılmış olması önemlidir. Avrupa Güvenlik Sertifikası (R129-iSize) gibi güvenlik testleri, önceki testlere göre daha güvenli bir seçim sunar.
Oto Koltuğu Seçimi Çocuğun Boyuna Göre Yapılmalıdır: Yenilenen Avrupa güvenlik regülasyonlarına göre koltuk seçimi, çocuğun boyuna göre yapılmalıdır, kiloya göre değil.
İsofix İle Bağlama: Çocuk oto koltuğunu araca bağlamak için çelik isofix kullanımı hem daha güvenli hem de hatalı kurulumları önler. Çocuk oto koltuğunda isofixli modeller tercih edilmelidir.

Casual Oto Koltuğunun Öne Çıkan Özellikleri

Casual oto koltuğu, en zorlu çarpışma testleri olan Avrupa Güvenlik Standartlarına (i-Size) göre sertifikalandırılmıştır.
Casual oto koltuğunda, gövdeyi tamamen kaplayan darbe emici EPS köpük ve boyunlukta bulunan darbe emici extra akıllı süngerler mevcuttur.
Çelik ile güçlendirilmiş boyunluğun, çarpma anında sağa sola dönmesi ve öne doğru hareket etmesi engellenerek maksimum güvenlik sağlanır.
Patentli çelik koruyuculu akıllı isofix sistemi sayesinde, oto koltuğunuzu aracınıza saniyeler içerisinde kolayca takıp çıkartabilirsiniz.
Patentli 4. Temas Noktası, 3 nokta emniyet kemerine ekstra dördüncü bir temas noktası eklenerek önden çarpışma durumunda karın bölgesine uygulanan darbe kuvvetini %35’e kadar azaltarak korumaya alır.
V-Top tether bağlıyken bile, tek el ile kolayca yatış eğilimi verilir.
Yenilikçi yukarıya doğru yatış sistemi ile seyahat esnasında çocuğunuzun boynu öne düşmez, 4'üncü yatış kademesinde bile ön koltuk ile oto koltuğu arasında kalan güvenli bölge korunarak, çarpışma esnasında çocuğunuza maksimum güvenlik sağlar.
Özel dizaynı sayesinde tek el ile kolayca 4 kademeye kadar yatış eğilimi vererek çocuğunuza daha konforlu yolculuk imkanı sağlar.
Kolay Çıkarılabilir Kumaş Kılıfı, yenilikçi tasarımı sayesinde saniyeler içerisinde kolayca takılıp çıkarılabilir.
Özel Üretilmiş Kumaş, hava alabilir, uzun yıllar canlılığını korur ve yıpranmaya karşı dayanıklıdır.
Plus modellerimizde, boyunlukta bulunan ses sistemini kullanarak, çocuğunuzun yolculuğunu daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Doğru Oto Koltuğu Seçimi

Casual oto koltuğu modellerinde tüm yaş, kilo ve boy grubuna uygun ürünleri mevcuttur. Yenilenmiş Avrupa Güvenlik Regülasyonu i-size’e göre doğru oto koltuğu seçimi çocuğunuzun boyuna göre yapılmalıdır.

Aşağıdaki tabloya göre doğru koltuk seçimi yapabilirsiniz.

Boy Grup Yaş Kg
76-150 Cm 1,2,3 1-12 9-36
100-150 Cm 2,3 3-13 15-36

 

Casual Oto Koltuğu 9-36 Kg 76 – 150 Cm Modellerimiz

Üretimini yaptığımız Casual oto koltuğu, en kaliteli ve konforlu ürünleri sunmaktadır. Casual Goldfix Plus, Casual Goldfix Pro, Casual Goldfix Eco oto koltuğu modellerimiz bulunmaktadır.

Casual Oto Koltuğu 15-36 Kg 100 – 150 Cm Modellerimiz

Üretimini yaptığımız Casual oto koltuğu, en kaliteli ve konforlu ürünleri sunmaktadır. Casual Classfix Plus, Casual Classfix Pro, Casual Classfix Eco, Casual Sport Eco oto koltuğu modellerimiz bulunmaktadır.

CASUAL OTO KOLTUĞU NEDEN 8 KATA KADAR DAHA GÜVENLİ?

1- Güçlendirilmiş Yan Kanallar & Ek Yan Darbe Korumaları
2- Boyunluktaki Ekstra Darbe Emici Akıllı Süngerler
3- Yenilikçi V Top Tether Sistemi
4- 4Üncü Temas Noktası İle Ekstra Koruma Patentli
5- Ekstra Çelikle Güçlendirilmiş Boyunluk Patentli
6- Yenilikçi Yukarıya Doğru Yatış Sistemi
7- Ekstra Çelikle Güçlendirilmiş Akıllı Isofıxler
8- I-Sıze R129 Oto Koltukları Ece R44’E Göre Daha Zorlu Testlere Tabi Tutulur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.