Casual Oto Koltuğu 76-150 Cm / 9-36 Kg
Toplam 3 ürün görüntüleniyor.

Casual Çocuk Oto Koltuğu 9-36 Kg ve 76–150 Cm Modelleri

Casual çocuk oto koltuğu 9-36 kg (76-150 Cm) modellerimiz, çocuklar için özel olarak tasarlanmıştır. Ürünlerimiz sadece güvenlik ve konforla değil, aynı zamanda yenilikçi ve pratik tasarımlarıyla da ön plana çıkmaktadır. Her detay özenle düşünülerek üretilmiş, 9-36 kg ağırlığındaki çocukların ve 76-150 cm boyundaki minik yolcuların en güvenli ve konforlu seyahatlerini sağlamak amacıyla geliştirilmiştir.

Avrupa Standartlarına (i-Size) Uygun 9-36 Kg ve 76–150 Cm Çocuk Oto Koltuğu Modelleri

i-Size, R129 en zorlu çarpışma testlerini içeren, çocuk oto koltuğu için geliştirilmiş yenilenen Avrupa Güvenlik Standardıdır. Casual çocuk oto koltuğu modelleri, en zorlu çarpışma testleri olan Avrupa Güvenlik Standartlarına (i-Size) göre sertifikalandırılmıştır.

NEDEN İ-SİZE SERTİFİKALI OTO KOLTUĞU SEÇMELİSİNİZ?

Ön ve arka darbe testlerinin yanı sıra sert yan darbe testleri ve takla testleri de uygulanır. Çocuk oto koltuklarının i-Size test onayını alabilmesi için iyi bir gövde, baş ve boyun korumasına sahip olması gerekir. Oto koltuğu çocuğun boyuna göre seçilir. Bu durum oto koltuğu seçimini kolaylaştırır ve ağırlıktan dolayı bir üst gruba erken geçmeyi engellemiş olur. I-Size, çocuk oto koltuklarını test etmek için daha gelişmiş ve yüksek hassasiyete sahip çarpışma testi mankeni (Q-Dummy) kullanır. Q-Dummy’ler yüksek hassasiyete sahip baş, boyun ve karın basıncı sensörleri ile donatılmış ve çocuğun vücudunun bir kazada nasıl tepki vereceğini daha iyi yansıtacak şekilde tasarlanmıştır.

9-36 Kg ve 76–150 Cm Çocuk Oto Koltuğu Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Güvenlik Sertifikalı Ürünler Tercih Edilmelidir: Çocuk Oto Koltuğunun bağımsız güvenilir test kuruluşlarından geçerek sertifikalandırılmış olması önemlidir. Avrupa Güvenlik Sertifikası (R129-iSize) gibi güvenlik testleri, önceki testlere göre daha güvenli bir seçim sunar.
Oto Koltuğu Seçimi Çocuğun Boyuna Göre Yapılmalıdır: Yenilenen Avrupa güvenlik regülasyonlarına göre koltuk seçimi, çocuğun boyuna göre yapılmalıdır, kiloya göre değil.
Isofix İle Bağlama: Çocuk oto koltuğunu araca bağlamak için çelik isofix kullanımı hem daha güvenli hem de hatalı kurulumları önler. Çocuk oto koltuğunda isofixli modeller tercih edilmelidir.

Casual Çocuk Oto Koltuğu 9-36 Kg ve 76–150 Cm Modellerinin Öne Çıkan Özellikleri

Casual çocuk oto koltuğu modelleri, en zorlu çarpışma testleri olan Avrupa Güvenlik Standartlarına (i-Size) göre sertifikalandırılmıştır.
Casual oto koltuğu modellerinde, gövdeyi tamamen kaplayan darbe emici EPS köpük ve boyunlukta bulunan darbe emici extra akıllı süngerler mevcuttur.
Çelik ile güçlendirilmiş boyunluğun, çarpma anında sağa sola dönmesi ve öne doğru hareket etmesi engellenerek maksimum güvenlik sağlanır.
Patentli çelik koruyuculu akıllı isofix sistemi sayesinde, oto koltuğunuzu aracınıza saniyeler içerisinde kolayca takıp çıkartabilirsiniz.
Patentli 4. Temas Noktası, 3 nokta emniyet kemerine ekstra dördüncü bir temas noktası eklenerek önden çarpışma durumunda karın bölgesine uygulanan darbe kuvvetini %35’e kadar azaltarak korumaya alır.
V-Top tether bağlıyken bile, tek el ile kolayca yatış eğilimi verilir.
Yenilikçi yukarıya doğru yatış sistemi ile seyahat esnasında çocuğunuzun boynu öne düşmez, 4'üncü yatış kademesinde bile ön koltuk ile oto koltuğu arasında kalan güvenli bölge korunarak, çarpışma esnasında çocuğunuza maksimum güvenlik sağlar.
Özel dizaynı sayesinde tek el ile kolayca 4 kademeye kadar yatış eğilimi vererek çocuğunuza daha konforlu yolculuk imkanı sağlar.
Kolay Çıkarılabilir Kumaş Kılıfı, yenilikçi tasarımı sayesinde saniyeler içerisinde kolayca takılıp çıkarılabilir.
Özel Üretilmiş Kumaş, hava alabilir, uzun yıllar canlılığını korur ve yıpranmaya karşı dayanıklıdır.
Plus modellerimizde, boyunlukta bulunan ses sistemini kullanarak, çocuğunuzun yolculuğunu daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.

9-36 Kg Oto Koltuğu Modelleri Hangi Çocuklar için Uygundur?

Casual 9-36 Kg çocuk oto koltuklarını, çocuğunuzun boyu 76 cm’den – 150 cm’e kadar, 1 yaşından 12 yaşına kadar kullanabilirsiniz.

9-36 Kg ve 76–150 Cm Oto Koltuğu Modellerimiz

Üretimini yaptığımız Casual oto koltukları, en kaliteli ve konforlu ürünleri sunmaktadır. Casual Goldfix Plus, Casual Goldfix Pro, Casual Goldfix Eco oto koltuğu modellerimiz bulunmaktadır.

Casual Oto Koltuğu 9-36 Kg ve 76–150 Cm Modellerimiz

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.